Aktualności

Aktualności

Protektor S.A. wspiera młodych ratowników!

XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy to wydarzenie, o którym każdego roku w środowisku sympatyków P.C.K. oraz ratownictwa medycznego jest głośno. Na terenie całego kraju, uczestnicy zrzeszeni w najstarszej polskiej organizacji humanitarnej, Polskim Czerwonym Krzyżu, rywalizują o tytuł najlepszej drużyny.

Oceniane są nie tylko tempo, wiedza, dokładność i kolejność wykonywanych czynności. Te umiejętności sprawdzane są w trakcie pozorowanych zdarzeń wymagających pierwszej pomocy na tzw. stacjach urazowych. Zaczerpnięte z codziennej praktyki ratownika medycznego, scenariusze zagrożenia życia i zdrowia w sposób realistyczny podnoszą trudność rywalizacji.

 

Protektor S.A. wspierał organizacyjnie etap Rejonowy Mistrzostw w dniu 28 kwietnia jako Wyłączny Partner Strategiczny. W Galerii Olimp zarówno goście zaproszeni na wydarzenie jak i odwiedzający Galerię mogli poznać sposoby skutecznej reanimacji, pierwszej pomocy w przypadkach złamań, omdleń czy zdarzenia komunikacyjnego podczas pozorowanego wypadku samochodowego.


Przed nami kolejne emocje i wyzwania w trakcie etapu Okręgowego, w sobotę 13 maja, na terenie Aqua Park Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.