Zarząd

Zarząd PROTEKTOR S.A.

Piotr Skrzyński - Prezes Zarządu
Pan Piotr Skrzyński jest z wykształcenia inżynierem, ekonomistą i finansistą. Jest absolwentem Akademii Górniczo– Hutniczej w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki  o specjalizacji elektrotechnika– automatyka, Ecole Nationale Superieure des Telecommunications de Bretagne w Brest (Francja) na kierunku ekonomii (MBA), jak również  Erst & Young+ Szkoła Główna Handlowa w Warszawie- Executive In Finance (MBA).
Pan Piotr Skrzyński posiada  wieloletnie doświadczenie menedżerskie na rynku krajowym oraz zagranicznym zarówno w spółkach o kapitale zagranicznym jak i krajowym.
Karierę zawodową rozpoczął w pod koniec swoich studiów we Francji, w firmie Merlin Gerin- departament Europy Środkowej i Wschodniej. Pod koniec 1993 roku powrócił do Polski, gdzie w dalszym ciągu pracował jako kierownik marketingu tej firmy w Polsce.
Po przejęciu firmy Merlin Gerin przez Schneider Electric w roku 1995, pełnił kolejno funkcję Dyrektora Marketingu, Strategii oraz Rozwoju w firmie Schneider Electric Polska będącą filią tego koncernu w Polsce.
Na początku roku 2003 Pan Piotr Skrzyński objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Vatech Polska- filii austriackiego koncernu specjalizującego się w kompleksowych rozwiązaniach dla energetyki.
Z końcem 2003 roku Pan Piotr Skrzyński został Wiceprezesem Zarządu spółki giełdowej Apator S.A. z Torunia, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż i rozwój przedsiębiorstwa oraz wsparcie w zakresie budowy grupy technologicznej i kapitałowej.
W roku 2007 Pan Piotr Skrzyński przez parę miesięcy wspierał spółkę KAREN S.A. w przygotowaniach do  dalszego rozwoju kapitałowego.
Od 2007 do 2009 działając jako wiceprezes TRIAS S.A. Pan Piotr Skrzyński prowadził restrukturyzację tej spółki multimedialnej, w celu uporządkowania jej aktywów i optymalizacji zwrotów z inwestycji.
Od 20 kwietnia 2009 roku Pan Piotr Skrzyński pełni funkcje Prezesa w PROTEKTOR S.A.

Piotr Majewski - Członek Zarządu
Pan Piotr Majewski posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie- Wydział Ekonomiczny, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie- studia podyplomowe na kierunku Rachunkowość Zarządcza i Controlling, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie- studia podyplomowe na kierunku Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw. Doświadczenie zawodowe Pana Piotra Majewskiego przedstawia się następująco:

  • 2012- obecnie: Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu PROTEKTOR S.A.,
  • 2010- obecnie: Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu ABEBA FRANCE S.A.R.L. (jednostka zależna Emitenta),
  • 2009- obecnie: Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy w spółkach: Abeba Specialschuh-Ausstatter GmbH z siedzibą w St. Ingbert (Niemcy) oraz Inform Brill GmbH z siedzibą w St. Ingbert (Niemcy),
  • 2008- 2009: PROTEKTOR S.A., Dyrektor Finansowy i Prokurent,
  • 2007- 2008: LPBO S.A., kierownik działu controllingu i Prokurent,
  • 2004– 2007: LPBO S.A., specjalista ds. controllingu,
  • 2004: Roto-Frank Sp z o.o., specjalista ds. logistyki,
  • 2003: MidAmerica Bank w Chicago, IL, USA, teller.